Išdavikė kūno kalba

2011-05-07 22:20Žurnalo numeris: 12 Autorius: Rūta Mykolaitytė
Išdavikė kūno kalba

Visiems mums kartkartėmis tenka patirti jausmą, kai liekame nesuprasti savo pašnekovo, kai mūsų pasiūlymai susilaukia vienareikšmiško „ne“ verdikto, kai jaučiamės be priežasties apkaltinti, kai nesiseka prieiti bendros išvados, nors žūtbūt reikia susitarti... Visa tai tėra bendravimo subtilybės, kurių reikia mokytis diena iš dienos, kaip ir bet kurio kito amato.

Nedrįstume prieštarauti, kad bendravimas pats savaime yra vertybė. Tačiau šis komunikacijos procesas yra dar ir priemonė siekti labai įvairių tikslų: susipažinti, pasikeisti informacija, nuomonėmis ir idėjomis, gauti pašnekovo palaikymą arba suteikti jam emocinę paramą. Kaip teigia šia tema mūsų kalbinta psichologė Inga Dovidaitienė, pokalbio sėkmė priklauso nuo daugybės dalykų. Visų pirma reikia žinoti, koks yra pokalbio tikslas, bet prieš tai žmogus turi suprasti esminius bendravimo principus.

Kai Jums sako griežtą „NE“

Turbūt daugelis esate pastebėję, kaip sunku bendrauti su priešiškai nusiteikusiu pašnekovu, tačiau ir į priešiškumą galima reaguoti labai įvairiai. Vieni į jį atsako susierzinimu, pykčiu, kiti mėgina palenkti pašnekovą savo naudai jam pataikaudami, būdami malonūs ir draugiški, treti ignoruoja pašnekovo jausmus, elgdamiesi lyg nieko nebūtų nutikę...

Visą straipsnį skaitykite žurnalo "Būk Laimingas" 12 numeryje :)