Investuok į savo poilsį

2011-06-11 18:32Kategorija: Kur slypi pinigai?Autorius: Rūta Mykolaitytė
Investuok į savo poilsį

Ar darboholikai irgi ilsisi?

Sakoma, darbo valandų neskaičiuoja ypač tie, kas patys savo darbe yra šeimininkai. Pirmas į galvą šovęs pavyzdys – verslininkai. Žinome daug didingų arba tragiškų istorijų apie tokius žmones, kuriems darbas tampa pagrindiniu jų gyvenimo tikslu. Smalsaudami, kaip ilsisi tokios personos, pakalbinome kelis žinomus Lietuvos verslininkus.

Verslininkė, restorano „Amatininkų užeiga“ savininkė Irena Marozienė:

„Dabar, investavusi 21-erius savo gyvenimo metus į verslą, jau galiu sau leisti pailsėti. Keletą kartų per metus leidžiuosi į pažintines keliones. Va, kaip tik rytoj išvykstu į Peru ir Boliviją. Tai bus jau šeštoji mano kelionė šiais metais.

Mėgstu aktyviai ilsėtis ir atrasti tolimus kraštus. Svečiose šalyse stengiuosi paragauti kitokio maisto, pabendrauti su vietiniais žmonėmis. Tai labai praturtina mano patirtį. Atradimo jausmui neprilygs jokie dokumentiniai filmai ar kiti vaizdeliai iš televizoriaus ekrano. Na, o aš savo vasaras mėgstu leisti vienkiemyje, Molėtuose, nes nemėgstu Lietuvos pajūrio. Visus metus, gyvendama aktyvų gyvenimą Vilniuje, pavargstu nuo didmiesčio šurmulio.

Tačiau jaunystėje, kai kūrėme savo verslą, negalėjau sau leisti atostogų net penkerius metus! Vėliau kartkartėm išvykusi į kelionę miegodavau kokias tris dienas, nes mane slėgė nuovargis. Tik paskui imdavausi šalies pažinimo...

Sutinku su nuomone, kad jaunas žmogus, norintis kažką savo gyvenime sukurti, turi daug ir uoliai dirbti. O tada stresas bei sveikatos sutrikimai yra neišvengiami. Žinoma, lengva kalbėti tiems, kas gauna didelį palikimą – jiems nereikia stengtis. Tačiau mūsų laikais taip nebuvo.

Norint sulaukti gerų savo darbo rezultatų, reikia turėti daug užsispyrimo, tačiau ir dirbti protingai – nealinti savęs. Juk pagaliau negali gerai jaustis, jei savo pasiekimais neturi kada net pasidžiaugti!

Verslininkas, įmonės „Svela Holding“ direktorius Arūnas Jazukevičius:

„Mano poilsio ir geros savijautos priežastis labai paprasta – aš turiu mylimą darbą, kuris man atneša tiek pat malonumo, kiek ir vargo. Kai su meile dirbi, tai ir nuovargis ne taip greitai ateina. Todėl manau, kad tai – viena svarbiausių laimingo gyvenimo priežasčių.

Visos mano dienos bėga kaip viena laiminga akimirka, nors veiklos turiu tikrai nemažai. Daug metų gyvenau ir dirbau Austrijoje, kur labai susidomėjau namų išorės bei vidaus dizainu. Ir mokiausi, ir dirbau šioje srityje, todėl grįžęs į Lietuvą įkūriau vonios interjero parduotuvę Kauno senamiestyje. Šia veikla dabar užsiima mano dukra, o aš atstovauju didžiųjų Vokietijos interjero produkcijos gamintojų prekybai Pabaltyje.

Pasakoju jums apie interjerą, nes manau, kad namų jaukumas – artimiausias kelias į gerą ir kokybišką poilsį. Prekiaudamas vonios interjero detalėmis daugelį metų supratau, kad netgi ši maža namų patalpėlė yra svarbi, nes čia žmogus pradeda ir užbaigia savo dieną, atlikdamas švarinimosi ritualą. O tokie paprasti kasdieniai ritualai išties svarbūs žmogaus gyvenimo kokybei.

Todėl, siekdamas to kokybiško gyvenimo, stengiuosi ir pats jiems skirti pakankamai dėmesio ir laiko, nes jauki aplinka gerai atpalaiduoja po sunkių dienos darbų. Žinoma, namų jaukumą sukuria ir šeimos darna, kai tuose namuose yra laukiantis tavęs žmogus...

Tiesa, neretai man tenka palikti savo namus ir darbo reikalais keliauti po svečias šalis. Pristatant interjero produkciją, būnu pakankamai užimtas, tačiau kai su drauge keliaujame po Austrijos ūkius ieškodami gaminių visai neseniai atidarytai mūsų delikatesų krautuvėlei, sugebu suderinti savo darbą su poilsiu. Nauja aplinka, nepažinti žmonės, įspūdžiai – visa tai nusėda atminty, praturtina tave ir suteikia daugiau patirties.“